Novinky

Pasení intenzivka

Naskytla se nám možnost další intenzivky v pasení na rodné hroudě, v Dajaveře, a tak jsem neváhala ani minutu a šla do toho. Pepíno byl opět úžasný! Pokud panička bude víc předvídat, a tudíž i rychleji dávat povely bude to brzy ještě lepší :) Za vedení děkuji Danče Rájové, za video Janě Novákové.Výsledek našeho snažení  ZDE!

Celý článek

Naše premiéra v pasení

První únorovou neděli jsme se s Pepínem vydali do Dajavery na intenzivku pasení. A byli jsme s Pepínkem z oveček tak nadšeni, že příští sobotu si pasení zopakujeme! Pepíno byl lehce ovladatelný a soustředil se nejen na ovečky, ale i na paničku. Panička díky semináři, který proběhl večer před tím, pochopila, co má dělat a tak to ani moc nekazila :)

foto: Tatiana Bieg

Celý článek

DogFitness

    Poslední lednovou neděli jsme věnovali semináři dog fitness pod taktovkou MVDr. Verči Gesierichové. Dozvěděli jsme se proč je potřeba psa připravovat na výkon a pracovat nejen na jeho fyzičce, ale i zpevňování svalového korzetu. Dnes máme doma taky modrý "burák" a pouštíme se do pravidelného tréninku.

Celý článek

Greadyho rok 2015

ROK NÁVRATŮ, ano to byl skutečně rok 2015 :) Gready se letos naplno vrátil hned do tří kynologických odvětví a velmi úspěšně!

Návrat číslo 1 = FLYBALL

    Po téměř roční pauze se Grády opět vrátil na flyballový parkur na prvním turnaji sezóny, Eager´s Cupu. Přeučení otočky přineslo své ovoce a již na Drakovi (druhém turnaji sezóny) pokořil časem 2,27 resp 2,26 svůj osobní rekord a to hned dvakrát! Navíc měl skvěle vyrovnané časy. Na Manicu už stál se svým týmem R.U.P. na bedně (3.místo). Premiérou pro něj byla účast na ME, kde si s týmem vyběhal 4.místo ve 4.divizi. Bohužel zranění ho na chvíli zastavilo a znemožnilo mu nástoupit na MR ve flyballu. Krásným zakončením sezóny bylo 3. místo  2.divizi v celoročním flyballovém Purina Proplan Cupu :) Roční bilance 151 běhů a nula chyb! Takže i letos byl Grády bezchybný :)

Návrat číslo 2 = VÝSTAVY

      V minulém roce jsme se opět rozjeli naplno po výstavách. Co výstava, to úspěch!

 • DUO CACIB Brno Ex.2, res.CAC a Ex.1,CAC, res. CACIB
 • CAC Sremska Mitrovica,Srbsko Ex.1,CAC,
 • CACIB Bogatic, Srbsko Ex.1,CAC,CACIB, BOS = splnění podmínek pro udělení titulu Šampion Srbska
 • MVP České Budějovice Ex.1,CAC, res.CACIB
 • Speciální výstava BCCCZ  Ex.1, CAC  /z 16
 • Dny BOC, Klubová výstava Ex.1 a Ex.2
 • Klubový Šampion BCCCZ

Návrat číslo 3 = OBEDIENCE

    Comeback v případě obedience nebyl tak strmý a rychlý, ale pomalý a jistý :) Ale slovy našeho "coache" Lady Richterové: Gready se probral! Opět má zájem spolupracovat se mnou nejen na tréninku, ale i na závodním place. Zase nás to začalo společně bavit a doufám, že v letošním roce budeme pokračovat ve zlepšování.

   

 

 

Celý článek

Pepíno a rok 2015

Rok s velkým P :)Pepína v roce 2015 čekalo hned několik premiér a zvládl je ten náš "hujer" fantasticky!

Premiéra číslo 1 = FRISBEE

    Kluci dostali od ježíška seminář dogfrisbee s Míšou Andrlovou a našli další činnost,která jim spolu sedí :) Frisbee se sice věnují jen rekreačně, ale s velkou chutí!

Premiéra číslo 2 = FLYBALL

    Pepínův start ve flyballu byl pozvolnější a první tři turnaje byl testovacím běžcem :) Na Crazy Cupu (4.trunaj sezóny) už s Jardou odběhali celý turnaj a získávali čím dál větší jistotu. To nejlepší je však teprve čekalo: účast na ME, kde vyběhali s týmem 4.místo ve 4.divizi! Pyšní jsme byli na Jardu s Pepínem, když se ve své první flyballové sezóně účastnili jako nováčci MR, kde si kluci střihli nový osobní rekord 4,38. Závěr sezóny korunovali 3.místem v 2.divizi v celoročním poháru Purina Proplan Cup!

Premiéra číslo 3 = OBEDIENCE

    V uplynulém roce absolvoval Pepíno svůj první start v OB na táborových zkouškách ve Dvoře Králové nad Labem a hned skončil "na bědně". Na další start v OB jsme si počkali až na konec roku: Na předsilvestrovských závodech jsme vybojovali známku VD a zkouška byla doma. Pepíno je na obedience strašně šikovný a těším se na další účast na závodech!

Premiéra číslo 4 = COURSING

    Coursing Pepína baví stejně jako ostatní činnosti,které vyzkoušel. Na prvním běhu vůbec se sice stačil i vyvenčit, ale další běhy byli bezchybné a nejkrásnějši byl vždy závěr, kdy nadšeně ulovil střapeček a táhnul ho k páníkovi,aby mu ukázal, co pro něj chytil :)

A TO NENÍ VŠE:

PLAVÁNÍ

    Pepa se konečně osmělil a začal si věřit i ve vodě. Plave už dále od břehu a nosí aportíky.

VÝSTAVY

 •     Hanácká Národní výstava psů Ex2
 •     DUO CACIB, Brno Ex2 a Ex3
 •     Speciální výstava BCCCZ Ex2, res.CAC    /z9
 •     Dny BOC Ex2, res. CAC a Ex

ZKOUŠKY

 • ZOP
 • BH

PERFECT MATCH DAJAVERA se stal chovným psem :)

Celý článek

Předsilvestrovské závody v obedience, Trutnov

        Poslední letošní obedience závody jsem absolvovala s oběma kluky. Cílem bylo otestovat Pepína v závodní atmosféře a hale. S Grádymbyl síl mnohem odvážnější: nezískat  nulu. Na konečném pořadí nám ani tak nezáleželo, a tak jsem z legrace klukům slíbila, že deváté a čtrnácté místo je jisté :D

    Gready startoval v třídě OB-1. Sen o kontě bez nuly se rozplynul hned při dlouhodobém odložení, kdy se Grády začuchal a než jsem stačila zasáhnout z úkrytu, tak vše korunoval označkováním soutěžního placu. Dvě nuly byly doma :( Při indiviuálních cvicích jsem přidala na konto dvě nuly já, byli jsme si kvit :D. I přes to mi Grády udělal radost, protože mezi cviky byl pozorný a soustředil se. Slovy rozhodčí: "Gready se probral :)". Chůze byla opět lepší než minule (8b), Skok přes překážku a odložení do sedu bylo téměř dokonalé (2x9,5b), do čtevrce jsme vítězoslavně doběhly za 9b a přivolání za 8,5b. Aport se neobešel bez menšího cirkusového čísla (5,5b). Nebýt počáteční "dvounuly" jistě by bodové hodnocení bylo zase o chlup lepší než minule, ale to je obedience. Nakonec Grády nezískal ani to slíbené 14.místo a byl se známkou dobrý na 11.místě :)

Pepíno a jeho druhý start v třídě OB-Z. Kluk ušatej je hujer meteleskumbleskum :) Obrovskou radost mi udělal hned při odložení, kdy získal 10b! Stejně dokonalé byly překážka, čtverec a všeobecný dojem, suma sumárum 4x10b! Chůze za 9,5b, odložení do sedu a přilování 2x9b, ovladatelnost na dálku za 8b. Dvě nuly zavinila panička. Při odložení do lehu jsem byla málo důrazná a při aportu jsem se na Pepína koukla dřív, než jsem měla aport odebírat a Pepíno si myslel,že je něco špatně a aport upustil. Se známkou Velmi dobrý se úmístil na 6.místě.

Závody měly skvělou atmosféru a luxusní organizaci. Těším se na další Trutnovská klání :)

 

Celý článek

Vánoční dárek

Tak jsem si říkala,že by si Ti naši šikulové zasloužili pěknou prezentaci svých dosavadních největších úspěchů :)

Celý článek

Seminář obedience s Ladou

Po dlouhé době zase trochu vzdělávání především pro paničku :) Snad dokážeme všechny rady zúročit...

Great Go Dajavera

Perfect Match Dajavera

foto:Pája Fraňková

Celý článek